ΘΕΣΜΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Για κάθε φοιτήτρια και κάθε φοιτητή του Τμήματος μας έχει οριστεί ένας Σύμβουλος Καθηγητής. Ο Θεσμός του Συμβούλου Καθηγητή σκοπό έχει να βοηθήσει τις/τους πρωτοετείς σε θέματα που αφορούν στις σπουδές τους, το πρόγραμμα σπουδών, τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζουν κ.α. προκειμένου να ενταχθούν ομαλά στο νέο γι’ αυτούς ακαδημαϊκό περιβάλλον.

Προς τον σκοπό αυτό, σε κάθε μέλος ΔΕΠ του Τμήματος έχει ανατεθεί μια συγκεκριμένη ομάδα φοιτητών. Για να δείτε τις ομάδες των φοιτητών και τον αντίστοιχο Σύμβουλο Καθηγητή πατήστε εδώ.

Λόγω της έκτακτης κατάστασης με την πανδημία του COVID-19 οι συναντήσεις των πρωτοετών με τον Σύμβουλο Καθηγητή θα γίνονται κατά το τρέχον εξάμηνο ηλεκτρονικά.

Για την πρώτη σας συνάντηση με τον Σύμβουλο Καθηγητή σας πατήστε εδώ. Επισημαίνεται ότι, όλες οι ώρες γραφείου των Διδασκόντων του Τμήματος στο τρέχον εξάμηνο φαίνονται εδώ.

Από την Γραμματεία