Αλτανόπουλος Ιωάννης
Θέση: Τεχνικός Υπεύθυνος & Συντονιστής Τηλεδιασκέψεων
  • Διεύθυνση Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Πανεπιστήμιο Πατρών Πάτρα 26500

ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ

O Ιωάννης Κ. Αλτανόπουλος είναι απόφοιτος του Τμήματος Πληροφορικής του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου και Μεταπτυχιακός φοιτητής του προγράμματος σπουδών Συστήματα Κινητού και Διάχυτου Υπολογισμού του ίδιου Πανεπιστημίου. Τα τελευταία 14 χρόνια εργάζεται ως Τεχνικός Υπεύθυνος και Συντονιστής Τηλεδιασκέψεων στο Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πατρών. Τα ενδιαφέροντά του άπτονται της σχεδίασης και υλοποίησης δυναμικών ιστοσελίδων , των δικτύων υπολογιστών καθώς και της επίλυσης τεχνικών προβλημάτων πάνω στα Συστήματα Υπολογιστών.