Επίκουρος Καθηγητής
26 500 Πάτρα
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:

Ο Αθανάσιος Τσαγκανός είναι Επίκουρος Καθηγητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πατρών. Είναι πτυχιούχος του τμήματος Στατιστικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και έλαβε Διδακτορικό δίπλωμα σε Χρηματοοικονομικά και Ποσοτικές Μεθόδους από το τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πατρών. Έχει διδάξει μαθήματα χρηματοοικονομικών και ποσοτικών μεθόδων σύμφωνα με το Π.Δ 407/80 στα τμήματα Διοίκησης Επιχειρήσεων, Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων και Διαχείρισης Πολιτισμικού Περιβάλλοντος και Νέων Τεχνολογιών του Πανεπιστημίου Πατρών καθώς και ως επιστημονικός συνεργάτης στο ΤΕΙ Πατρών. Έχει δημοσιεύσει εργασίες του σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά και έχει πραγματοποιήσει παρουσιάσεις σε διεθνή και Ελληνικά συνέδρια. Τα επιστημονικά του ενδιαφέροντα αφορούν τη χρηματοοικονομική διοίκηση, τις ποσοτικές μεθόδους και τα εφαρμοσμένα οικονομικά.