ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ "ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΣ"

ΠΡΥΤΑΝΕΙΑ

Υποτροφίες

«Ανδρέας Μεντζελόπουλος»

Προκηρύσσονται οι κάτωθι υποτροφίες οι οποίες υποστηρίζονται από την οικογένεια Α. Μεντζελόπουλου και αφορούν τους φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών.

1.      Για Προπτυχιακές Σπουδές

Προκηρύσσονται 30 υποτροφίες των 5.000 €/έτος για πρωτοετείς (νέο-εισαχθέντες το 2014) φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών με ασθενή οικονομική κατάσταση. Η υποτροφία συνεχίζεται σε όλα τα έτη σπουδών, εφόσον ο υπότροφος έχει καλή απόδοση στις σπουδές του.

2.      Για Μεταπτυχιακές Σπουδές

(αποκλειστικά για αποφοίτους του Πανεπιστημίου Πατρών).

α. Προκηρύσσονται δύο υποτροφίες των 5.000 €/έτος και για δυο το πολύ έτη για μεταπτυχιακές σπουδές (master) στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

β. Προκηρύσσεται μια υποτροφία των 10.000 € και για 3 το πολύ έτη για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Οι αιτήσεις υποβάλονται στο Γενικό Πρωτόκολλο του Πανεπιστημίου Πατρών μέχρι την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014

Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 2610-969042,

κ. Αθανασία Τριανταφυλλοπούλου, emailatriant@upatras.gr