| + 30 2610 969974

Την Τρίτη 22/03/2016 με ιδιαίτερη χαρά υποδεχθήκαμε στο Τμήμα μας το Δρ. Δημήτρη Βορτελίνο, Senior LecturerτουUniversity of Lincoln, UK,ο οποίος έδωσε διάλεξη με θέμα“Sarbanes-Oxley, capital structure and the choice of payment in mergers and acquisitions”.Τη διάλεξη παρακολούθησαν προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές καθώς και μέλη ΔΕΠ του Τμήματος. Το γεγονός έχει ξεχωριστή σημασία καθώς ο κ. Βορτελίνος είναι πτυχιούχος του Τμήματός μας. Μετά την αποφοίτησή του το 2003, προχώρησε σε μεταπτυχιακές σπουδές και, αφού ολοκλήρωσε τη διδακτορική του διατριβή, ακολούθησε ακαδημαϊκή καριέρα στη Βρετανία.Ευελπιστούμε στο εγγύς μέλλον να διοργανώσουμε και άλλες παρόμοιες εκδηλώσεις με τη συμβολή αποφοίτων μας!